Soustředění 2016

Pro nejstarší tréninkovou skupinu pořádáme v první polovině července týdenní letní atletické soustředění v Kyjově. Ubytování je přímo v městské ubytovně na stadionu, stravování je zajištěno v blízkém hotelu Vila. Trénink je zaměřen na rozvoj atletických dovedností všech disciplín.

Předběžná cena za soustředění je stanovena na cca 3900,- včetně dopravy, ubytování, stravování a využití sportovišť a dalších nutných nákladů.

Termín je stanoven od neděle do soboty 10.7. - 16.7.2016.

Zájemci o soustředění mohou poslat mail, případně se na nás obrátit telefonicky či osobně na trénincích.


 Poděkování sponzorům

Děkujeme sponzorům, kteří nám různou formou podpory pomáhají vytvářet stále lepší podmínky pro sport mladých atletů. Jedná se zejména o tyto subjekty a firmy:

 • Moravská vzduchotechnika, s.r.o.
 • LIKO-S a.s.
 • Město Slavkov u Brna
 • SPORT LINE servis, s.r.o.
 • PUREA, s.r.o.

Díky této pomoci se podařilo mj. zajistit pro tréninky i závodní použití skvělé startovní bloky, 19ks závodních překážek i výrobu závodních oddílových dresů.


Zahajovací atletické závody

Naši atleti se v sobotu 25. 4. zúčastnili tradičních zahajovacích závodů na venkovní dráze, které se konaly na stadiónu brněnské Moravské Slavie. S ohledem na úspěchy slavkováků v minulých letech jsme i letos očekávali dobré výsledky. Výkony takřka 30 mladých slavkovských atletů však tato očekávání dokonce předčily.

Na stadion na ulici Vojtova jsme dorazili krátce po osmé hodině, abychom se stihli řádně zapsat a poctivě rozcvičit. Vlastní závod začínal již v 9:00 prvními rozběhy překážkového běhu na 60m. Poté se začalo soutěžit i na ostatních sektorech – skoky do dálky i do výšky, hladké běhy a vrhy koulí. Počasí bylo doslova letní a připravilo pro závodníky i diváky příjemné prostředí a atraktivní podívanou.

Závodu se zúčastnilo 350 atletů z takřka 20 atletických klubů a oddílů z celé České republiky. Kromě nejstarší kategorie měli slavkovští atleti zastoupení ve všech ostatních skupinách. Ve všech kategoriích se jim také podařilo výborně předvést a několikrát dosáhnout i na některý z cenných kovů.

Mezi nejúspěšnější reprezentanty slavkovské atletiky patří:

Marek Hrubý (2005)

skok vysoký – 1. místo … 130cm

skok daleký – 2. místo … 389cm

vrh koulí 2kg – 2. místo … 755cm

 

Jan Fiala (2006)

skok daleký – 3. místo … 339cm

vrh koulí 2kg – 1. místo … 640cm

 

Julie Kachlířová (2006)

skok daleký – 3. místo … 326cm

800m – 3. místo … 3:13,65s

 

Jakub Sovadina (2004)

skok daleký – 3. místo … 384cm

800m – 3. místo … 2:56,24s

 

Natálie Křížková (2003)

60m – 3. místo … 08,70s

60m př. – 1. místo … 11,46s

 

Sarah Vinklerová (2004)

vrh koulí 2kg – 3. místo … 645cm

 

Tereza Stehlíková (2003)

skok vysoký -  3. místo … 115cm

 

Kateřina Zemánková  (2004)

800m – 2. místo … 2:55,20s

 

Medailistům i všem další reprezentantům gratulujeme ke krásným výkonům. Více výsledků zde

 

 

 

Třetí ročník soustředění v Kosově je za námi!
 

V letošním roce se zúčastnilo soustředění více jak 40 atletů. Dohromady nás bylo cca 110. I přes takto vysoký počet účastníků se soustředění náramně povedlo. Prodloužení pobytu o jeden den napomohlo atletické průpravě i dalšímu sportovně-rekreačnímu vyžití v areálu. Samozřejmostí bylo opékání špekáčků s doprovodem kytar i houslí, sportovní turnaje pro děti i rodiče, dovádění v bazénu a hlavně kvalitní atletický trénink. Doplňování enerige zajistil osvědčený tým kuchařů, kuchařek a kuchtíků, v čele s velmistrem Z. V. 

O skvělé zázemí se postarala naše atletická šedá eminence Jitka K. z areálu v Kosově u Zábřehu (www.rekreacekosov.cz).

 

Bylo to super! Těšte se na další ročník! Fotografie na našem rajčeti.

 
Velký úspěch na zahajovacích závodech žactva na dráze v Brně!
 

Členové atletického kroužku při DDM ve Slavkově u Brna zopakovali svoji loňskou účast na zahajovacích závodech žactva na venkovní dráze, které pořádal brněnský oddíl Moravská Slavia v sobotu 26. 4. 2014. Závody se konaly na umělém povrchu atletického stadionu na ulici Vojtova, který je vybaven takřka všemi atletickými sektory a elektronickou časomírou.

Závod byl velmi dobře obsazen. Zúčastnilo se jej 330 dětí převážně z jihomoravských oddílů, nechyběli však ani atleti až z Českých Budějovic. V nabité konkurenci se však naši 28 našich svěřenců vůbec neztratilo. Všichni bez výjimky podali perfektní výkony, většinou si vylepšili svoje osobní rekordy v daných disciplínách a ti nejlepší z nich přivezli celkem 17 medailí!

 

Výborně se předvedl zejména Marek Hrubý (roč.2005), patřící do kategorie mladší přípravka:

Běh na 150m … 25,99 … 3. místo

Běh na 60m … 10,10 … 2. místo

Skok daleký … 3,77 … 1. místo

Skok vysoký … 1,12 … 1. místo

 

Skvěle se uvedla i Natálie Křížková (roč.2003) v kategorii starší přípravka:

Běh na 60m … 9,18 … 3. místo

Běh na 150m … 23,34 … 1. místo

Skok daleký … 4,23 … 1. místo

 

Petra Bechová (roč.2005)také podala velmi dobrý výkon:

Skok vysoký … 0,85 … 2. místo

Skok daleký … 3,31 … 2. místo

 

Dále Julie Kachlířová (roč.2006) – mladší přípravka:

Skok daleký … 3,30 … 3. místo

Běh na 800m … 3:14,40 … 2. místo

 

Z dalších medailistů:

Ondřej Budík (2003) – Běh na 800m … 3:00,00 … 2. místo

Jan Fiala (2006) – Vrh koulí … 4,95 … 1. místo

Adam Janek (2003) – Vrh koulí … 7,09 … 3. místo

Kateřina Klinkovská (2004) – Skok vysoký … 1,06 … 3. místo

Daniela Klímová (2003) – Skok vysoký … 1,09 … 2. místo

Nela Navrátilová (2004) – Vrh koulí … 4,83 … 3. místo

 

Děkujeme všem zúčastněným atletům za parádní výkony a profesionální přístup, rodičům za podporu všech našich svěřenců a za organizační výpomoc! 

 

Celoroční soutěž pokračuje

Vzhledem k příznivému počasí se nám podařilo celoroční oddílové souboje doplnit o skok daleký a dokonce i překážkový běh na 50, resp. 60m. Průběžné pořadí i výsledky jednotlivých disciplín jsou ve výsledkové sekci.

 
Úspěch našich atletů na tišnovském čtyřboji

V sobotu 28.9. se někteří z našich mladých atletů zúčastnili tišnovského Svatováclavského čtyřboje. Čtrnáct startů dokázali atleti přetavit v celkem 5 medailí, 3 čtvrtá místa a spoustu výborných výkonů. Více ve výsledkové sekci a ve fotogalerii.

 
Celoroční soutěž zahájena sprinty!

V pondělí 23.9. proběhl první z plánovaných celoročních závodů žactva v našem atletickém kroužku. Soutěž má následující cíle:

- podpora růstu dovedností v atletických disciplínách;

- příprava dětí na závodní atmosféru, zlepšení psychické odolnosti;

- sledování, měření, porovnávání a průběžné vyhodnocování výkonů mladých atletů;

- dlouhodobý charakter soutěže vyžaduje soustředění a zájem o fungování kroužku.

První ze závodů se setkal s velkou účastní ve všech kategoriích. Závodníci byli relativně ukáznění, noví členové se nenechali zahanbit svými staršími kamarády a všichni předvedli slušné výkony. Přehled výkonů a průběžné pořadí soutěže můžete sledovat ve výsledkové sekci. Děkujeme všem zúčastněným rodičům a příznivcům atletiky jak za výpomoc s organizací, tak i za dobrou diváckou kulisu.

Další část soutěže - skok daleký, se bude konat ve čtvrtek 26.9.

 

Fungování v roce 2013/2014

V současnosti máme cca 70 členů. Fíha!

 

Atletický čtyřboj žactva

V sobotu 22.6. jsme uspořádali čtyřboj pro nejmladší atletickou přípravku – tj. závod v kategoriích mladších a nejmladších žáků (ročníky 02,03 resp. 04,05,06). Celkem se představilo 40 závodníků - kromě našich členů i mladí atleti z oddílů AC Moravská Slavia Brno, VSK Univerzita Brno, Sokolu Přísnotice, Vyškova a Bučovic. Účast jsme předpokládali ještě vyšší, avšak někteří pozvaní, kteří potvrdili účast, nakonec nedorazili.

Soutěžilo se v těchto disciplínách:

 • 50m
 • skok daleký
 • vrh koulí 2kg
 • 300m

Podmínky v den závodu byly takřka ideální, trať i vzduch ochladila noční bouřka. Letní sluníčko však velmi rychle všechny závodní sektory vysušilo a závod mohl v souladu s časovým plánem začít v 8:40.

Všichni zúčastnění byli hodnocení souhrnně a tedy záleželo na nejlepších předvedených výkonech. V bězích na 50, resp. 300m se běhaly pouze rozběhy bez finálových běhů; ve skoku dalekém a vrhu koulí měli všichni závodníci 4 pokusy. I přes velkou motivaci a závodní nervozitu se všichni atleti chovali výborně a v souladu s atletickými pravidly.

Zajištění všech disciplín bylo perfektní a tak nevznikaly žádné časové prodlevy a závod dokonce skončil oproti původnímu harmonogramu o něco dříve.

Z celkem 12 rozdaných medailí se našim atletkám a atletům podařilo získat celkem 8 cenných kovů. Věříme, že se nám na tyto úspěchy podaří navázat i v dalších závodech, kterých se budeme účastnit. A zejména v druhém ročníku závodů ve čtyřboji, které uspořádáme v příštím roce. Kompletní výsledky jsou v záložce výsledky. Fotogalerie jsou k shlédnutí na našem "rajčeti" atletikaslavkov.rajce.idnes.cz

Výborné výkony předvedli všichni účastníci. Poděkování patří všem trenérům, asistentům a pomocníkům z řad rodičů a přátel atletiky, kteří svojí pomocí zajistili opravdu perfektní průběh sobotního atletického dopoledne.

 

Soustředění "Kosov 2013" je za námi!

Letošní soustředění, které proběhlo v druhém červnovém víkendu se náramně povedlo. I přes celorepublikové povodně a neutuchající deštivé počasí nám opět přálo štěstí - a to natolik, že to většina z nás odnesla spáleným zátylkem.

Začátek soustředění v pátek odpoledně byl ovlivněn dopravním omezením na trase Slavkov - Olomouc, a tak se oficiální zahájení večeří nepatrně opozdilo. Všem hladovcům ale náladu rychle vyspravily lahodné hamburgery, které pro nás připravil tým kuchařů a jejich pomocníků. Po formálním zahájení a vyhlášení programu soustředění, následovala krátká fotoprezentace z našich uplynulých akcí, potom volná zábava pro děti i rodiče, kterou všichni mohli využít hraním her, plaváním v bazénu a sportováním, a na závěr již jen večerka a nezbytná hygiena pro děti a posezení pro rodiče. Sobotní den se nesl již od rána v duchu atletického tréninku. Děti trénovaly skok daleký, vrh koulí i hod diskem a oštěpem. V přestávkách mezi sportovními bloky měly možnost se opět vyřádit v bazénu či při jiných aktivitách. To vše za vydatného přísunu lahodných pokrmů od "našich" kuchařů. Večer byl připraven táborák a opékání špekáčků a klobásek, za doprovodu kytar a zpěvu. Po táboráku byly děti již natolik unavené, že vůbec neprotestovaly proti vyhlášení večerek a poslušně se odebraly do svých chatek. V neděli dopoledne, po nezbytné rozcvičce a snídani, pokračovaly sportovní tréninky: skok vysoký, štafetový i vytrvalostní běh. Po vynikajícím obědě nás čekalo již jen oficiální ukončení soustředění, společné foto, loučení a odjezd domů.

Soustředění se opravdu nad očekávání vydařilo. Velkou měrou k tomu přispěli všichni rodiče, kteří pomáhali s organizačním zajištěním kuchyně, úklidu, přípravy táboráku i pomocí při organizaci jednotlivých tréninků. Zvláštní poděkování patří i naší zdravotnici, která naštěstí nemusela významněji zasahovat a celé soustředění proběhlo jen s několika odřeninami, šrámy a řadou klíšťat. Děkujeme všem za účast! Byli jste super!

 

 

14. Dubna 2013 - Zahajovací závody žactva na dráze

Náš oddíl se zúčastnil "otvíráku" sezóny, který pořádal brněnský atletický klub AK Moravská Slavia. Cesta ze Slavkova vlakem a tramvají na místo proběhla naprosto bez problémů a i počasí se po dlouhé době umoudřilo a slibovalo příjemný den pro sportování. Naše početná skupina čítala 21 mladých atletů, které jsme všechny přihlásili do skoku dalekého a běhů na 60 a 150m. Výjimku představovaly dvě děvčata - výškařky (Bára Šujanová a Verča Andrýsková) a koulař Adam Janek, kteří vynechali závěrečný běh na 150m.

Všichni naši atleti předvedli i v opravdu nabité konkurenci velmi dobré výkony. V běhu na 150m dokonce obsadily naše dvě svěřenkyně medilové pozice: 2.místo - Sarah Vinklerová v čase 27,66 a 2. místo Katka Zemánková v čase 28,51. Nela Navrátilová komplexním výkonem obsadila 3 čtvrtá místa.

I ostatní si vedli dobře a většinou si v uvedných disciplínách zlepšili svá osobní maxima. Je to pro nás dobrým signálem, že zimní průprava byla úspěšná. Zároveň však závody přinesly plno podnětů pro zlepšení a zkvalitnění práce s dětmi. Tréninkový hendikep se objevil zejména v technických disciplínách - výška, dálka.

O dalších závodech budeme informovat!

 

Běh do vrchu

V návaznosti na náš celoroční harmonogram jsme uspořádali únorový běh do vrchu. Původní plány na uspořádání této akce v oboře vzaly díky přívalům sněhu a následné oblevě rychle za své. Místo toho jsme tedy vybrali asfaltový kopec na stadioně, který daný účel splnil více než dostatečně. Výhodou byla i možnost využití zázemí stadionu, včetně objednané vyhřáté hospůdky s teplým čajem a drobným občerstvením pro závodníky a jejich doprovod.

V poslední únorový čtvrtek nás na stadioně přivítalo nádherné jarní počasí, které na trati rozpustilo poslední zbytky překážejícího sněhu a nic tedy nebránilo vypuknutí akce. Na startu se objevilo 20 závodníků ve 4 kategoriích - mladší a nejmladší žáci a žákyně. Profil tratě vyžadoval dobré rozvržení sil a prověřil vytrvalostní připravenost mladých atletů. Po nezbytné rozcvičce tedy začaly startovat dvojice až trojice běžců. Závod již tradičně zpestřila dobrá divácká kulisa ze strany příbuzných.

Po doběhnutí všech závodníků a spočítání výsledků, bylo pořadí následující:

 

Dívky nejmladší čas
1. Červinková Adéla 1:00,8
2. Rotroeklová Kateřina 1:06,8
3. Kachlířová Julie 1:08,0
4. Pokorná Tereza 1:15,3

 

Hoši nejmladší čas
1. Fiala Jan 1:03,1
2. Svoboda Matouš 1:03,7
3. Charvát Filip 1:05,8
4. Karkoška Marian 1:26,4

 

Dívky mladší čas
1. Šujanová Barbora 1:00,4
2. Zemánková Kateřina 1:03,0
3. Poloučková Kristýna 1:07,4
4. Navrátilová Nela 1:09,3
5. Klinkovská Kateřina 1:11,3

 

Hoši mladší čas
1. Janek Adam 59,1
2. Tesař Libor 59,6
3. Janek Jakub 1:00,5
4. Červinka Antonín 1:02,1
5. Chmela Šimon 1:02,1
6. Hořínek Radim 1:04,0
7. Holoubek Radim 1:07,2

 

Výsledková listina ve formátu pdf je k stáhnutí zde: Výsledky

Obrázky z akce si můžete prohlédnout tady: Fotogalerie

 
 
Rychlostně-silový pětiboj.

Součástí všech atletický disciplín je určitá dynamická fáze – přechod z klidu do pohybu (starty, skoky, vrhy a hody,...). Dynamická a silová průprava je tedy nezbytnou složkou atletického tréninku, která je v našich podmínkách rozvíjena zejména v zimních měsících přípravy atletů.

V rámci našeho oddílu proběhl ve čtvrtek 31. 1. 2013 "rychlostně-silový pětiboj", zaměřený právě na dynamickou složku a silovou vytrvalost malých atletů.

Soutěž sestávala – jak už název napovídá – z těchto pěti disciplín:

 • šestiskok (šest skoků za sebou s důrazem na odraz, měřena celková délka všech skoků)
 • přeskoky přes švihadlo (snožmo, časový limit 30s)
 • výdrž ve shybu (vis na hrazdě, přítah podhmatem, měřena výdrž atleta)
 • leh sedy s oporou noh (časový limit 30s)
 • člunkový běh (vzdálnost mezi kužely 10m, nutno uběhnout 2x tam-zpět, měřen výsledný čas)

Vzhledem k nízkému věku atletů jsme se rozhodli uspořádat soutěž pouze pro dvě kategorie – mladší (ročníky 2003-04) a nejmladší (2005-06) žactvo. Výsledky nám ukázaly, že to bylo rozhodnutí správné a jak dívky, tak hoši předvedli výborné výkony.

V disciplínách přesto panovala velká výsledková rozmanitost a nebylo lehké spravedlivě určit vítěze.

Výsledné pořadí je následující:

Nejmladší žactvo

1 Rotroeklová Kateřina 2005
2 Fiala Jan 2006
3 Hornová Karolína 2005
4 Bok  Lukáš 2006
5 Kachlířová Julie 2006
6 Červinková Adéla 2005
7 Pokorná Tereza 2005
8 Svoboda Matouš 2006
9 Dvořáková Daniela 2005

 

Mladší žactvo

1 Červinka Antonín 2004
2 Šujanová Barbora 2003
3 Tesař Libor 2003
4 Vinkler Samuel 2004
5 Janek Adam 2003
6 Janek Jakub 2004
7 Pešica Tomáš 2004
8 Klinkovská Kateřina 2004
9 Hořínek Radim 2004
10 Vinklerová Sarah 2004
11 Poloučková Kristýna 2004
12 Fiala Robert 2004
13 Holoubek Radim 2004

 

Kompletní výsledky včetně výkonů v jednotlivých kategoriích, naleznete v sekci výsledky.

Trenéři

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Halový přebor žáků v atletice

 

V pátek 18. ledna 2013 se v běžeckém koridoru Sportovního centra Brno – Nový Lískovec uskutečnil halový přebor atletických přípravek, mladších a starších žáků. Pro všechny kategorie byly vypsány pouze běžecké disciplíny a soutěž ve skoku dalekém. Závody byly skvělou příležitostí konfrontace výkonnosti našich mladých nadějí se svými vrstevníky z těchto atletických oddílů Brněnska: AC Moravská Slávia Brno, TS Oslavany, AK Moravský Krumlov, ŠAK Židlochovice, AK Kuřim, JAC Brno, Bač line sport, Čiba Sport, Atletika Přísnotice.

Nejúspěšnějším účastníkem celého přeboru se stal slavkovák Samuel Vinkler (roč. 2004), který všechny tři své starty přetavil v cenné kovy. Zvítězil v běhu na 60 metrů(10,1s) i ve skoku dalekém(305cm) a v běhu na 200 metrů získal stříbrnou medaili(39,6s).

Suverénem nejmladší kategorie (roč. 2006 a mladší) byl opět náš atlet Jan Fiala, který vystoupil na nejvyšší stupeň dvakrát pro zlato a to v běhu na 60 metrů(10,8) a ve skoku dalekém(266cm).

Sbírku medailí pro Slavkov doplnili Adéla Červinková (roč. 2005) stříbrem za běh na 200 metrů (40,4s; za zmínku stojí i její dvě 4. místa: ve sprintu na 60m a skoku dalekém) a Jakub Janek (roč. 2004) bronzem v téže disciplíně(40,6s).

Také ostatní reprezentanti našeho atletického kroužku při DDM:  Veronika Andrýsková, Tereza Stehlíková, Petra Bechová i Adam Janek se statečně prali se svými soupeři i nervozitou a dosáhli velmi pěkných výsledků. Všichni měli možnost nasát atmosféru dobře připravených závodů a získat cenné zkušenosti, které se jim budou v jejich další sportovní kariéře určitě hodit.

Poděkování patří manželům Andrýskovým a Bechovým, kteří se postarali nejen o dopravu závodníků, ale svým hlasitým povzbuzováním pomáhali všem našim atletům dosáhnout co nejlepších výkonů.