Otázky a odpovědi

Jak je možné se přihlásit?

Pokud máte zájem o zápis Vašeho dítěte do kroužku, informujte se nejlépe osobně na trénincích anebo mailem (treneri.atletika@seznam.cz) o aktuálních možnostech.  Přihláška se podává na DDM Slavkov, pod jehož záštitou kroužek funguje. 

Kde přesně jsou ta Vaše sportoviště?

Venkovní sportoviště jsou Městský stadion ve Slavkově a pro mladší atlety stadionek ZŠ Tyršova 977, vnitřní sportovní hala se nachází "přes křižovatku" u ISŠ. Do haly je možné dostat se jak z ulice Tyršova přes dvůr ISŠ, anebo směrem od DDM / jídelny ZŠ Komenského. 

 

Pro koho je kroužek určený?

Pro všechny šikovné kluky a holky, kteří se chtějí věnovat atletice. To znamená správně cvičit, běhat, skákat, házet a vrhat a vzájemně se poměřovat ve svých výkonech. Je nutné si uvědomit, že náš atletický oddíl nefunguje jako odkladiště dětí, které nezvládaly jiné sporty. Začínáme zpravidla od 1. třídy. V nadcházejícím roce budeme otevírat i skupinu pro předškoláky.

Co mají mít děti s sebou?

Boty do tělocvičny s neznačící podrážkou, boty na venkovní pobyt. Oboje sportovního charakteru. Teplákovku, kraťasy a tričko. Na tréninky je vhodné si s sebou nosit pití.

Některé starší děti mají i své běžecké tretry (viz. další otázka)

Vybavení atletů

Nejlepší atletické výkony jsou vždy předváděny ve speciálních tretrách. Pokud Vaše děti atletika opravdu baví, pořiďte jim jejich vlastní tretry - např. jako dárek na narozeniny či pod stromeček. Poradit s výběrem i tipy na nákup treter Vám dokážeme na trénincích. Zároveň si můžete prohlédnout a vyzkoušet nějaké tretry z našich oddílových - "erárních" Doporučujeme tretry od našeho partnera firmy Lionsport, která je výhradním dovozcem značky adidas. Zde mají naši atleti i slevu na sportovní obuv a oblečení.

Vhodná výbava atletů podléhá i povětrnostním podmínkám - v chladnějších obdobích je to tepláková souprava, případně běžecké elastické kalhoty či tříčtvrťáky. Výhodné je i použití nejrůznějších "funkčních" spodních triček, apod. Pro teplé období postačí kraťasy či elasťáky a tričko či tílko.

Pro závody máme týmové trička, kraťasy, elasťáky, dresy a soupravy od firmy ATEX. Objednávky realizujeme zpravidla 1x ročně.

Záznamy: 1 - 5 ze 5