Otázky a odpovědi

Kdy a kde se trénuje?

 • První tréninková skupina (1. 2. a 3. třída) ve středu a v pátek od 15:00 do 16:00
 • Druhá tréninková skupina (4. a 5. třída) v pondělí a ve čtvrtek od 15:00 do 16:30 
 • Třetí tréninková skupina (6. a 7. třída) v pondělí a ve čtvrtek od 16:30 do 18:00
 •  

  Atleti narození v r.2005 a starší, plus vybraní mladší jedinci, mají možnost trénovat ještě v pátek od 16:00 do 17:30 a v neděli od 18:00(fartlek-výběh)

  V případě příznivého počasí v podzimních a jarních měsících na sportovišti Základní školy Tyršova. V zimě a při nepříznivém počasí v hale Integrované střední školy (ISŠ Slavkov u Brna).

  Jak je možné se přihlásit?

  Pokud máte zájem o zápis Vašeho dítěte do kroužku, informujte se nejlépe osobně na trénincích anebo mailem (treneri.atletika@seznam.cz) o aktuálních možnostech. Přihláška se podává na DDM Slavkov, pod jehož záštitou kroužek funguje. 

  Kde přesně jsou ta Vaše sportoviště?

  Venkovní sportoviště je stadionek ZŠ Tyršova 977, vnitřní sportovní hala se nachází "přes křižovatku" u ISŠ. Do haly je možné dostat se jak z ulice Tyršova přes dvůr ISŠ, anebo směrem od DDM / jídelny ZŠ Komenského. 

  Občas využíváme i areál slavkovského stadionu za kostelem - zejména pro běžeckou průpravu a různé soutěže.

  Pro koho je kroužek určený?

  Pro všechny šikovné kluky a holky 1. až 6. tříd, kteří se chtějí věnovat atletice. To znamená správně cvičit, běhat, skákat, házet a vrhat a vzájemně se poměřovat ve svých výkonech. Je nutné si uvědomit, že náš atletický oddíl nefunguje jako odkladiště dětí, které nezvládaly jiné sporty.

  Co mají mít děti s sebou?

  Boty do tělocvičny s neznačící podrážkou, boty na venkovní pobyt. Oboje sportovního charakteru. Teplákovku, kraťasy a tričko. Na tréninky je vhodné si s sebou nosit pití.

  Některé starší děti mají i své běžecké tretry (viz. další otázka)

  Vybavení atletů

  Nejlepší atletické výkony jsou vždy předváděny ve speciálních tretrách. Pokud Vaše děti atletika opravdu baví, pořiďte jim jejich vlastní tretry - např. jako dárek na narozeniny či pod stromeček. Poradit s výběrem i tipy na nákup treter Vám dokážeme na trénincích. Zároveň si můžete prohlédnout a vyzkoušet nějaké tretry z našich oddílových - "erárních"

  Vhodná výbava atletů podléhá i povětrnostním podmínkám - v chladnějších obdobích je to tepláková souprava, případně běžecké elastické kalhoty či tříčtvrťáky. Výhodné je i použití nejrůznějších "funkčních" spodních triček, apod. Pro teplé období postačí kraťasy či elasťáky a tričko či tílko.

  Pro závody připravujeme týmové trička, eventuálně i dresy a soupravy. Vše záleží na zájmu Vás a Vašich dětí a samozřejmě finančních možnostech oddílu.

  Jaké jsou poplatky za trénování?

  Nejmladší atleti - 1. tréninková skupina: 650,-/pololetí

  Starší atleti - 2. tréninková skupina: 850,-/pololetí

  Nejstarší atleti - 3. tréninková skupina: 850,-/pololetí

   

  Cena se odvíjí od délky tréninků, kdy nejmladší atleti trénují 2x týdně po 60min, zatímco ti starší 2x týdně po 90min.

  Záznamy: 1 - 7 ze 7